Forum anonimowych myszek

Forum grupy anonymouse

Ogłoszenie




[*] Grupa wyzionęła ducha 09.03.2011. Smuteczek. [*]
Dziękujemy wszystkim za miło spędzony czas. Cieszymy się, że udało nam się rozpocząć tyle ciekawych projektów, które dzisiaj biją rekordy popularności!


Linki znajdujące się na naszym forum zostały oznaczone jako "wygasłe". Część przetłumaczonych chapterów znajdziecie na Centrum Mangi!
Poza tym pięć naszych projektów zostało zlicencjonowanych - Fullmetal Alchemist, Soul Eater, Vampire Knight, Deadman Wonderland i Bakuman!



#1 2009-02-09 17:35:59

 AK

Męczydupa

Zarejestrowany: 2009-01-12
Posty: 29
Punktów :   

Reborn!

W tym temacie proszę pisać wszelkie uwagi odnośnie KHR, żeby nie zaśmiecać tematu, gdzie dodawane są link ze skanlacjami.

Jeżeli chcecie skrytykować, wytknąć błędy to bardzo proszę konstruktywnie. Nie chcemy komentarzy w stylu:

"jesteście kiepscy" (ale dlaczego?)
"nie podoba mi się to. przestańcie robić." (czemu?)

Wszelkie uwagi tego typu proszę popierać argumentami. Pamiętajcie. Konstruktywna krytyka pokazuje tłumaczowi/edytorowi na co ma zwrócić uwagę, aby nie popełniać błędów w przyszłości. Ta niekonstruktywna nie daje nic, jedynie wkurza.

Jeżeli chcecie prawić grupie komplementy, albo podziękować to również prosimy w tym temacie =)

I jeszcze jedna sprawa. U nas się to do tej pory nie zdarzyło, ale lepiej dmuchać na zimne. Jesteśmy w liceum. Przed nami dużo nauki. Szczególnie przed tłumaczem, bo jest w klasie maturalnej. Dlatego prosimy
o niepopędzanie i nie zadawanie pytań w stylu "kiedy będzie kolejny rozdział?" albo "czemu się lenicie? chcę kolejny rozdział!!!"
Takie zachowanie bardzo irytuje i wręcz odbiera chęć do dalszej pracy. Naprawdę =]

Offline

 

#2 2009-02-09 21:12:13

Kashin

PROedytor

11777839
Skąd: Legnica
Zarejestrowany: 2009-02-01
Posty: 684
Punktów :   

Re: Reborn!

dlaczego macie takie kiepskie skany kto to robił ,odpowiadam;- ja je zrobiłem a jak komuś się nie podoba  to niech sam spróbuje wstawiać kawałki obrazu którego niema i samemu trzeba zrobić ,ta odpowiedź jest kierowana do 1 osoby


http://i200.photobucket.com/albums/aa248/czarzasta/syg1.jpg
http://www.imagic.pl/files//12333/sygnatura.jpg

Offline

 

#3 2009-02-09 22:54:39

Maya

Sęp

9440229
Zarejestrowany: 2009-01-15
Posty: 17
Punktów :   

Re: Reborn!

Żeby już była na poczatek konstruktywna krytyka no to, jako srednio wprawiony edytor mam kilka uwag.
Narazie sciagnelam tylko 81 rozdzial ^^
- ladniej by bylo gdy napisy sa poza chmurkami - czyli na tle, to zeby tlo nie bylo wymazywane gumka, tylko np pokopiowane najblizsze tlo, nie pamietam jak to sie zwie
- napisy lepiej podzielone, dziwnie czasami wyglada jak jest tak nieproporcjonalnie podzielony np konty-nu-ujcie ( - czyli enter jakby )
- napisy nie musza byc na sile, na cala wielkosc chmurki :3
narazie to tyle, moze jak przejrze reszte wydanych chapow, to cos dodam. Nie pisalam tej krytyki dla wlasnej uciechy, tylko jak juz AK napisala to, zeby na te bledy w przyszlosci zwracac uwage
ale jak to mowie nauka czyni mistrza, wiec po kilku chapach edytor powinien dojsc co i jak bardziej przynajmniej mam taka nadzieje
Jakosc skanow mi sie podoba, chyba, ze 81 rozdzial byl jakims wyjatkiem

Offline

 

#4 2009-02-10 01:47:10

 Niepowtarzalny

Umrzyj~~

6967387
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2009-02-01
Posty: 209
Punktów :   
WWW

Re: Reborn!

Maya napisał:

- ladniej by bylo gdy napisy sa poza chmurkami - czyli na tle, to zeby tlo nie bylo wymazywane gumka, tylko np pokopiowane najblizsze tlo, nie pamietam jak to sie zwie

Jeśli to samo tło to wystarczy tylko kopiowanie tła obok i wklejanie [tak jak napisała Maya].
A jeśli chodzi już o większe detale, drzwi, szfki itp. [ Przykład [ta strona wyszła mi tragicznie xD]] to jednym z wyjść jest stempel. Trochę więcej roboty, a co za tym idzie dłużej.. Dlatego często pomija się te elementy.

Nie czytam jeszcze Reborna, ale ściągnąłem tego 81 chapa. Skany miodzio ^^ Gratuluje
Nie mam żadnych uwag ;]


http://i39.tinypic.com/2ewh1g4.jpg

Offline

 

#5 2009-02-10 09:07:22

Myszek

alfons tego burdelu

Zarejestrowany: 2009-01-11
Posty: 191
Punktów :   

Re: Reborn!

Niepowtarzalny napisał:

Jeśli to samo tło to wystarczy tylko kopiowanie tła obok i wklejanie [tak jak napisała Maya].
A jeśli chodzi już o większe detale, drzwi, szfki itp. [ Przykład [ta strona wyszła mi tragicznie xD]] to jednym z wyjść jest stempel. Trochę więcej roboty, a co za tym idzie dłużej.. Dlatego często pomija się te elementy.

Ja zazwyczaj w takich trudnych miejscach najpierw robię polski napis, taki jaki chcę by był, a potem zakrywam angielskie/japońskie napisy kopiując poboczne tło ^^  ten sposób jest szybki xd. Chociaż najszybciej jest zrobić po prostu biały prostokąt z czarnym obrysem ^^ swego czasu, jak edytowałem bakumana zdarzało mi się tak zrobić. Co najlepsze później jak przeglądałem cały rozdział, sam nawet nie zauważyłem, że to właśnie w tym miejscu wkleiłem prostokąt ^^

Offline

 

#6 2009-02-10 10:18:36

 AK

Męczydupa

Zarejestrowany: 2009-01-12
Posty: 29
Punktów :   

Re: Reborn!

Od razu mówię, że poprzednie chaptery są słabsze od nowszych. Im dalsze tym gorsze. Ale w ten sposób można też zobaczyć, że idzie nam o wiele lepiej. ^^

Od 91 kwestie będą... no nie na całość chmurki. Dlaczego wcześniej były? Bo lubimy duże literki. Tak to jedyny powód.  ^^""

No właśnie. Jakby to powiedzieć. Obsługa programów takich jak gimp i potoshop to w pewnym stopniu czarna magia. Ale człowiek całe życie się uczy, więc oczekujcie poprawy =)

I mam jeszcze pytanie. Dawać całe tomy tak jak ostatnio (jako całości nie dało rady zauplodaować przy wolnym necie. wybaczcie^^") czy lepiej pojedyncze chaptery zaraz po zrobieniu?

Ostatnio edytowany przez AK (2009-02-10 11:48:38)

Offline

 

#7 2009-02-10 14:53:08

Kashin

PROedytor

11777839
Skąd: Legnica
Zarejestrowany: 2009-02-01
Posty: 684
Punktów :   

Re: Reborn!

Maya nie zawsze sie da dorobić bo np jakbyś nie zauważyła niektóre rzeczy się np. zwężają itp. poza tym czas wiesz ile to zajmuje soul eater trochę bardziej się postarałem bo było to możliwe a wole wyczyszczone gumką niż żeby nic nie było widać


http://i200.photobucket.com/albums/aa248/czarzasta/syg1.jpg
http://www.imagic.pl/files//12333/sygnatura.jpg

Offline

 

#8 2009-02-10 19:16:50

Maya

Sęp

9440229
Zarejestrowany: 2009-01-15
Posty: 17
Punktów :   

Re: Reborn!

niepowtarzalny napisał:

Jeśli to samo tło to wystarczy tylko kopiowanie tła obok i wklejanie [tak jak napisała Maya].
A jeśli chodzi już o większe detale, drzwi, szfki itp. [ Przykład [ta strona wyszła mi tragicznie xD]] to jednym z wyjść jest stempel. Trochę więcej roboty, a co za tym idzie dłużej.. Dlatego często pomija się te elementy.

no wlasnie o to mi chodzilo, jak sie z tym klonowaniem troche posiedzi to mozna zrobic bardzo ladnie tlo, gdzie czytelnik o niczym sie nie kapnie, ze byl tam wczesniej tekst

myszek napisał:

Ja zazwyczaj w takich trudnych miejscach najpierw robię polski napis, taki jaki chcę by był, a potem zakrywam angielskie/japońskie napisy kopiując poboczne tło ^^  ten sposób jest szybki xd.

robie dokladnir to samo :3 szybki, ladny sposob, moze dluzszy od gumki, ale minuta nikogo nie zbawi ^^

ak napisał:

Od 91 kwestie będą... no nie na całość chmurki. Dlaczego wcześniej były? Bo lubimy duże literki. Tak to jedyny powód.  ^^""

aaah rozumiem
moze po prostu ja tak mocno na to zwracam uwage, bo mam nowy 2x wiekszy monitor i wszystko wydaje mi sie wieksze

ak napisał:

Dawać całe tomy tak jak ostatnio (jako całości nie dało rady zauplodaować przy wolnym necie. wybaczcie^^") czy lepiej pojedyncze chaptery zaraz po zrobieniu?

wg mnie lepsze jest na rozdzialy, ale to juz zalezy co kto lubi, bo jedni lubia szybko cos sciagnac i miec z glowy, a drudzy jak ja jakos tak posortowane :3

kozak napisał:

Maya nie zawsze sie da dorobić bo np jakbyś nie zauważyła niektóre rzeczy się np. zwężają itp. poza tym czas wiesz ile to zajmuje soul eater trochę bardziej się postarałem bo było to możliwe a wole wyczyszczone gumką niż żeby nic nie było widać

no masz racje, czesto po prostu, albo trzeba gumka, albo trzeba dac jakies wieksze napisy do zasloniecia, ale wiesz czasami jak sie troche posiedzi nad tym, to mozna zrobic tak, ze nie bedzie az tak widoczne
np tak jak ja tutaj:
http://i395.photobucket.com/albums/pp35 … 1234289721
Aaaah ile ja nad tym siedzialam :3 ale przeciez co szkodzi posiedziec iles tam minut dluzej, zeby skany ladniej wygladaly? Oczywiscie mowie to na przyszlosc

Offline

 

#9 2009-02-10 19:45:02

Kashin

PROedytor

11777839
Skąd: Legnica
Zarejestrowany: 2009-02-01
Posty: 684
Punktów :   

Re: Reborn!

ja tam zauważyłem dwa błędy ale może to efekt czyszczenia tylu stron dziennie

Ostatnio edytowany przez kozak2006 (2009-02-12 16:19:31)


http://i200.photobucket.com/albums/aa248/czarzasta/syg1.jpg
http://www.imagic.pl/files//12333/sygnatura.jpg

Offline

 

#10 2009-02-10 21:21:36

 AK

Męczydupa

Zarejestrowany: 2009-01-12
Posty: 29
Punktów :   

Re: Reborn!

Maya ja tak nie potrafię T-T
A mogłabyś mi proszę powiedzieć nazwę tej dużej czcionki?

I ja na serio z tą dużą czcionką. Po prostu lubię jak są duże i wyraźne literki. Bo nigdy z takimi się spotkałam i zawsze mnie dziwiło, dlaczego ludzie nie dają na całość ^^" Ale w połowie 91 są już mniejsze, ale też nie za bardzo. Myślę, że w sam raz =)

Będziemy dawać w rozdziałach. Fani (jeśli jacyś są) nie będą musieli się stresować, że pliki za duże do ściągnięcia. Ale tomy w całości też będziemy dawać, dla tych co wolą wszystko na raz ^^"

Offline

 

#11 2009-02-12 15:00:33

Maya

Sęp

9440229
Zarejestrowany: 2009-01-15
Posty: 17
Punktów :   

Re: Reborn!

ak napisał:

Maya ja tak nie potrafię T-T

ale czego? :3

ak napisał:

A mogłabyś mi proszę powiedzieć nazwę tej dużej czcionki?

badaboom bb

ak napisał:

I ja na serio z tą dużą czcionką. Po prostu lubię jak są duże i wyraźne literki. Bo nigdy z takimi się spotkałam i zawsze mnie dziwiło, dlaczego ludzie nie dają na całość ^^"

mi tam mniejsze wygladaja estetyczniej, ale to juz zalezy od gustu ^^

btw. ladny avatar <3333
pytalas gdzies jeszcze czy ktos jest za tym, zebyscie robili doujiny, jak dla mnie swietny pomysl, ja chcialam tez kiedys sie tym zajac, ale niestety u mnie w grupie tematyka yaoi/shonen-ai sie nie zajmujemy i nie bedziemy :<

Offline

 

#12 2009-02-18 09:36:32

himek007

Pijawka

Zarejestrowany: 2009-02-18
Posty: 2

Re: Reborn!

mam pytanie gdzie są chceptery od 26-80 ?

Offline

 

#13 2009-02-18 09:48:16

 Niepowtarzalny

Umrzyj~~

6967387
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2009-02-01
Posty: 209
Punktów :   
WWW

Re: Reborn!

Jeśli dobrze kminie to te chaptery robi inna grupa ;P

A Anonimowi wzięli się za chapy od 10 tomu.


http://i39.tinypic.com/2ewh1g4.jpg

Offline

 

#14 2009-02-18 10:08:37

himek007

Pijawka

Zarejestrowany: 2009-02-18
Posty: 2

Re: Reborn!

a czyli Namimori Group dzięki

Offline

 

#15 2009-02-18 17:41:39

 Niepowtarzalny

Umrzyj~~

6967387
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2009-02-01
Posty: 209
Punktów :   
WWW

Re: Reborn!

Namimori chyba robi te nowsze. Początkowe Banzai!.


http://i39.tinypic.com/2ewh1g4.jpg

Offline