Forum anonimowych myszek

Forum grupy anonymouse

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie




[*] Grupa wyzionęła ducha 09.03.2011. Smuteczek. [*]
Dziękujemy wszystkim za miło spędzony czas. Cieszymy się, że udało nam się rozpocząć tyle ciekawych projektów, które dzisiaj biją rekordy popularności!


Linki znajdujące się na naszym forum zostały oznaczone jako "wygasłe". Część przetłumaczonych chapterów znajdziecie na Centrum Mangi!
Poza tym pięć naszych projektów zostało zlicencjonowanych - Fullmetal Alchemist, Soul Eater, Vampire Knight, Deadman Wonderland i Bakuman!



#1 2010-09-13 00:26:58

 xardas100

Edytor

2802582
Call me!
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2009-08-20
Posty: 21
Punktów :   
WWW

Psyren

Moja ulubiona manga, której jestem edytorem . Jest to manga typu shōnen, supernatural. Pod niektórymi względami Psyren'a można porównać do D.Gray-man'a. Jej autorem jest Iwashiro Toshiaki, twórca takich manga jak Beelzebub czy Mieru Hito. Aktualnie wyszły 123 rozdziały z czego przetłumaczono 107. Manga w języku angielskim wychodzi raz z tygodniu natomiast w naszym ojczystym języku trochę częściej, bo trzeba nadgonić <liczę, że przez wakacje uda nam się to zrobić>. Wydawca to Weekly Shonen Jump. Główni bohaterowie to: Yoshina Ageha, Sakurako Amamiya, Hiryū Asaga, Oboro Mochizuki oraz Kabuto Kirisaki.

W internecie można znaleźć taki oto opis mangi:
Yoshina Ageha jest uczniem szkoły wyższej, który oferuje ludziom swoją pomoc za 10.000 yenów. Zajmie się twoimi prześladowcami, znajdzie zgubione zwierze, wszystko co chcesz. Pewnego dnia, zmierzając do domu, słyszy dzwoniący telefon w budce, który odbiera. Jedyne co słyszy to echo własnego głosu. Po znalezieniu tajemniczej karty z wydrukowanym na niej napisem "Psyren" jego życie raptownie sie zmienia, zostaje wciągnięty do nowego dziwnego świata.

Jednak według mnie znacznie lepszy jest opis stworzony przez mojego kolegę Aleksandra104:
Psyren(czyt. Sajren) - Psyren to świat wielkich pustyń i ruin pełnych Tavoo. Przetrwają tam tylko ci, którzy opanowali w wysoki stopniu PSI. Czy tak ma wyglądać świat za kilka lat? Psyren to Japonia w 2018 roku. Dziesięć lat i zobaczymy czy manga to wizja przyszłości.
Gdy pierwszy raz, w mandze pokazano nam, czym jest Psyren zobaczyliśmy człowieka zabijanego przez Tavoo. Za każdym razem, gdy zaczyna się nowa runda ginie pełno niewinnych ludzi, którzy chcieli tylko uciec stamtąd. W całym Psyren jest pełno budek telefonicznych, które Nemesis Q wykorzystuje jako łączniki pomiędzy teraźniejszością, a przyszłością. I tu nasuwa się pytanie: Czy Psyren to jakiś rodzaj selekcji?

Ostatnio edytowany przez xardas100 (2010-09-13 00:30:16)

Offline